EĞİTİM BİR-SEN ADAYI LÜTFİ SIKI GAZETEMİZE AÇIKLAMALARDA BULUNDU
“Ayağına gidilen bir sendika değil, ayağına gelen bir sendika olacağız”
Tarih: 24.9.2018 17:54:22/ 1106okunma / 0yorum

“Ayağına gidilen bir sendika değil, ayağına gelen bir sendika olacağız”
Bolvadin Eğitim Bir-Sen seçimlere gidiyor. Hareketli seçim sürecinde sürpriz bir şekilde Temsilci Adayı olan Lütfi SIKI gazetemize çarpıcı açıklamalar yaptı. 

İlçemiz Kırkgöz Anaokulu Müdürü ve Eğitim Bir-Sen Bolvadin İlçe Temsilcisi Adayı Lütfi SIKI, yaklaşan ilçe sendika temsilciliği seçimiyle ilgili gazetemize şu açıklamalarda bulundu:
Bilindiği üzere ülkemizin en büyük eğitim sendikası olan Eğitim Bir-Sen´in ilçemizde de sendika temsilciliği seçimleri yapılacaktır. İlçemizde görev yapmakta olan ve sendikamıza gönül vermiş birçok çalışanımız sendikal anlamda bir değişimin ihtiyaç olduğu düşüncesini uzun zamandan beri dillendirmekteydi. Şahsım olarak bu düşünceye kayıtsız kalmadım ve ilçe temsilcisi adayı olmaya karar verdim. Karar verme sürecim zor olmadı. Çünkü değişim olması gerektiğine inanıyordum ve bu kararımı çevreme açıkladığımda dostlarım, kardeşlerim, arkadaşlarım ve velilerim bu kararımı desteklediler. Destek bir anda çığ gibi büyüyünce adaylığım kaçınılmaz oldu.
Şunu belirtmem gerekir ki, hangi hizmet kolu olursa olsun bir sendika, üyelerinin iradesiyle ayakta kalır. Ayakta kalan sendika sadece üyelerinin değil bütün çalışanların hakkını korur. Böylece gönüllere köprüler kurulur. Biz üyelerimizin sorunlarına çözüm, dertlerine ortak olmak için bu göreve talibiz. Bu yüzden “Hep Birlikte Yönetim” sloganıyla yola çıktık. Bu yola koyulmamızın nedenlerinden biri de mevcut eleştiriler ve bu eleştirilere sırt çevrilmesidir. Allah´ın izniyle ve değerli üyelerimizin desteğiyle ilçe temsilcisi seçildiğimde bu eleştiriler doğal olarak son bulacaktır. Böylece gerçekten uğraşmamız gereken alanlara yöneleceğiz. Durağan sendikacılıktan çıkıp dinamik bir yapıya bürüneceğiz.
Bu yola girerken ayrılık bizim düsturumuz hiçbir zaman olmadı ve olmayacak. Aksine küskünleri barıştırıp eleştirilen konulara çözüm getirmek için varız. Şu anki düşüncem seçim süresince ilçe temsilciliği için aday olan arkadaşlarımızla demokratik bir şekilde rekabet edip incitmeden kırmadan hiç kimseye baskı yapmadan seçilmektir. Umursamaz tavır, üyelere küsme, düşünceleri dikkate almama, eleştirilere kapı kapatma, adamına göre muamele, durağan sendikacılık bizden uzak kavramlar olacaktır. Ayağına gidilen değil, ayağına gelen ve gönüllere giren olacağız.
Bu yolda daha başka neler yapacağımızı kısaca özetlemek gerekirse; Üyelerimizin özlük haklarını korumaya çalışacağız. Üyelerimizi sadece seçimden seçime ziyaret eden değil üyelerimizle elimizden geldiğince iç içe olacağız. Üyelik bağlarını gönül bağına dönüştürerek bir ve beraber olma ruhu içerisinde zincirin halkaları misali kenetlenerek kardeşliği tesis etmeye çalışacağız. Yapılmayan sosyal kültürel faaliyetleri yapacağız. Sevinçlerimizi paylaşabileceğimiz organizasyonlar ile sorunlarımızı çözmeye çalışacağımız toplantılar düzenleyeceğiz. Bayan üyelerimizin rahatlıkla bir araya gelip fikir alışverişinde bulunacakları ortamlar hazırlayacağız. Milli manevi değerleri baş tacı yapacağız. Düzenli okul ziyaretleriyle üyelerimize ilk elden çare olacağız. Yönetimde şeffaf olacağız. Üyelerimizin düşünce, fikir ve eleştirilerini açıkça ifade edebilmelerine olanak tanıyacağız.
Sendikamızın kurucu genel başkanı merhum Mehmet Akif İNAN başta olmak üzere mücadele veren büyüklerimizin açtıkları bu yolda bizlere hakkaniyetli bir şekilde yürümek düşer. Bizlere de bu yakışır. İlçe temsilciliğine layık görülmem durumunda hakkaniyetten, adaletten, liyakatten ayrılmayacağımı; kapsayıcı, kucak açıcı, çözüm odaklı olacağımı; koltuk sevdalısı ya da birilerinin adamı değil üyelerimizin ve milletimin adamı olacağımı herkesin bilmesini isterim.
Eğitim Bir-Sen Bolvadin İlçe Temsilcisi Adayı Lütfi SIKI son olarak, aday olmam münasebetiyle gerek arayarak gerekse ziyarette bulunarak kardeşliğin tesisi, adalet ve liyakatin hak ettiği yerini bulması için çıktığım bu yolda bana inanarak ve güvenerek desteklerini sunan bütün sendika üyesi olsun olmasın bütün kardeşlerim ile manevi destekleriyle arkamda duran eş, dost ve çevreme şükranlarımı sunarım, dedi. #DEŞİĞİMSENİNELİNDE #HEPBİRLİKTEYÖNETİM #SADECEHİZMET #ÇOKÇALIŞACAĞIZ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMNİYET-MUHTARLAR TOPLANTI DÜZENLEDİ
EMNİYET-MUHTARLAR TOPLANTI DÜZENLEDİ
Bolvadin Emniyet Müdürlüğü ilçemizdeki muhtarlarla bir toplantı yaptı.
 GÖÇ, GÖÇ, GÖÇ...
GÖÇ, GÖÇ, GÖÇ...
2018 nüfus bilgilerinin açıklanmasından sonra Bolvadin´in üzerindeki Göç sorununun hızlı bir şekilde devam ettiği ortaya çıktı.
BU KAÇINCI KAZA
BU KAÇINCI KAZA
Gün geçmiyor ki yeni bir kaza haberi Bolvadin´in gündemine düşmesin.
NÜFUSUMUZ YİNE GERİLEDİ
NÜFUSUMUZ YİNE GERİLEDİ
2018 il ve ilçe nüfusları açıklandı.
UMUTLU´YU  KAYBETTİK
UMUTLU´YU KAYBETTİK
Bolvadin Ülkü Ocakları Eski Başkanı çarşımız esnaflarından Hacı Ahmet Umutlu geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti
AYIPTIR, YAZIKTIR, GÜNAHTIR
AYIPTIR, YAZIKTIR, GÜNAHTIR
Bolvadin´de bazı kendini bilmezlerin verdikleri zararlar sık sık gündeme gelmeye devam ediyor.
SEÇİM BİLE  FAYDA ETMEDİ
SEÇİM BİLE FAYDA ETMEDİ
Mahalli seçimlerin yapılmasına yaklaşık 2 ay kalmasına rağmen ekonomik anlamda herhangi bir gelişmenin yaşanmaması dikkat çekiyor.
GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından kutlandı.
ÇEVRE YOLU HANGİ BAHARA KALDI???
ÇEVRE YOLU HANGİ BAHARA KALDI???
Emirdağ- Bolvadin- Çay arasında yapılan yol çalışmalarının yarım kalmasının nedeni hala daha açıklanmadı.
KIŞIN ORTASINDA NE BU?
KIŞIN ORTASINDA NE BU?
Pazar günü yaşanan elektrik kesintisi ilçe merkez, köy ve kasabalarında tepkiyle karşılandı.
TRAFİK KOMİSYONU HAREKETE GEÇMELİ
TRAFİK KOMİSYONU HAREKETE GEÇMELİ
Şehir içi trafikteki keşmekeşlik hem sürücülerin, hem yayaların zor anlar yaşamasına neden oluyor.
ATIL ARSALAR ŞEHRİ:BOLVADİN
ATIL ARSALAR ŞEHRİ:BOLVADİN
Bolvadin resmi kurumların kullanmadığı veya kullanamadığı arsalar nedeniyle adeta atıl arsalar şehri konumuna geldi.
İLAÇ FABRİKASI NE ALEMDE?
İLAÇ FABRİKASI NE ALEMDE?
Geçtiğimiz yıllarda gündeme geldikten sonra, birkaç ay önce tekrar ilçemize müjde olarak sunulan İlaç fabrikası ile ilgili gelişmenin ne aşamada olduğu merak ediliyor.
BOLVADİN NİHAYET TABELALARDA...
BOLVADİN NİHAYET TABELALARDA...
Emet´in hayali gerçekleşti...
YEDİKAPI BOLVADİN  SINIRLARI İÇERİSİNDEDİR!
YEDİKAPI BOLVADİN SINIRLARI İÇERİSİNDEDİR!
Devlet Su İşleri tarafından yapımı devam eden Yedikapı Barajında yol yapım çalışmaları devam ediyor.
EBER GÖLÜ YİNE GÜNDEMDE
EBER GÖLÜ YİNE GÜNDEMDE
Bolvadin Eber Gölü´nün son yıllarda yaşadığı sorunlar hem ulusal basında, hem sosyal medyada sık sık gündeme gelmeye devam ediyor.
AK PARTİ ANKET YAPIYOR
AK PARTİ ANKET YAPIYOR
Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye genelinde olduğu gibi Belediye Başkan adayı konusunda ilçemizde de telefon anketi yaptı.
DANANIN KUYRUĞU 10 ARALIK´TA KOPACAK
DANANIN KUYRUĞU 10 ARALIK´TA KOPACAK
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için geri sayım başladı.
Alper´den Belediyespor´a tam destek
Alper´den Belediyespor´a tam destek
Fenerbahçe´nin başarılı oyuncusu hemşerimiz Alper Potuk, milli maç nedeniyle verilen aradan yararlanarak ilçemize geldi.
Dayı ; “Ak Parti Belediyeciliğinin Örneklerini  Göstermeye Devam Edeceğiz.´´
Dayı ; “Ak Parti Belediyeciliğinin Örneklerini Göstermeye Devam Edeceğiz.´´
Ak Parti Bolvadin İlçe Başkanı Ömer Dayı 2019 yerel seçimleri ile ilgili olarak basın açıklamasında bulundu:
Taytak tedbirlerin artırılmasını istedi
Taytak tedbirlerin artırılmasını istedi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili terör saldırılarına karşı tedbirlerinin artırılması gerektiğini söyledi.
BOLVADİN´İ YASA BOĞAN KAZA
BOLVADİN´İ YASA BOĞAN KAZA
Cuma günü Bolvadin- Çobanlar arasında meydana gelen kaza ilçeyi yasa boğdu.
BAŞKAN KAYACAN A HABER´DE
BAŞKAN KAYACAN A HABER´DE
Belediye Başkanı Fatih Kayacan Pazar günü A Haber´de canlı yayın konuğu oldu.Horan parkında yapılan canlı yayında 4,5 yıllık faaliyetin bir özetini sunan Kayacan, görüntülerle desteklenen proğramda çok sayıda vatandaş tarafından izlendi.
ALPASLAN GÜMÜŞ ANILDI
ALPASLAN GÜMÜŞ ANILDI
Ülkücü Şehit, hemşerimiz Alpaslan Gümüş şehadetinin 43. Yılında kabri başında anıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Afyon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:07 13:10 15:37 17:55 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Biyografi
Tüm Biyografiler