EĞİTİM BİR-SEN ADAYI LÜTFİ SIKI GAZETEMİZE AÇIKLAMALARDA BULUNDU
“Ayağına gidilen bir sendika değil, ayağına gelen bir sendika olacağız”
Tarih: 24.9.2018 17:54:22/ 1012okunma / 0yorum

“Ayağına gidilen bir sendika değil, ayağına gelen bir sendika olacağız”
Bolvadin Eğitim Bir-Sen seçimlere gidiyor. Hareketli seçim sürecinde sürpriz bir şekilde Temsilci Adayı olan Lütfi SIKI gazetemize çarpıcı açıklamalar yaptı. 

İlçemiz Kırkgöz Anaokulu Müdürü ve Eğitim Bir-Sen Bolvadin İlçe Temsilcisi Adayı Lütfi SIKI, yaklaşan ilçe sendika temsilciliği seçimiyle ilgili gazetemize şu açıklamalarda bulundu:
Bilindiği üzere ülkemizin en büyük eğitim sendikası olan Eğitim Bir-Sen´in ilçemizde de sendika temsilciliği seçimleri yapılacaktır. İlçemizde görev yapmakta olan ve sendikamıza gönül vermiş birçok çalışanımız sendikal anlamda bir değişimin ihtiyaç olduğu düşüncesini uzun zamandan beri dillendirmekteydi. Şahsım olarak bu düşünceye kayıtsız kalmadım ve ilçe temsilcisi adayı olmaya karar verdim. Karar verme sürecim zor olmadı. Çünkü değişim olması gerektiğine inanıyordum ve bu kararımı çevreme açıkladığımda dostlarım, kardeşlerim, arkadaşlarım ve velilerim bu kararımı desteklediler. Destek bir anda çığ gibi büyüyünce adaylığım kaçınılmaz oldu.
Şunu belirtmem gerekir ki, hangi hizmet kolu olursa olsun bir sendika, üyelerinin iradesiyle ayakta kalır. Ayakta kalan sendika sadece üyelerinin değil bütün çalışanların hakkını korur. Böylece gönüllere köprüler kurulur. Biz üyelerimizin sorunlarına çözüm, dertlerine ortak olmak için bu göreve talibiz. Bu yüzden “Hep Birlikte Yönetim” sloganıyla yola çıktık. Bu yola koyulmamızın nedenlerinden biri de mevcut eleştiriler ve bu eleştirilere sırt çevrilmesidir. Allah´ın izniyle ve değerli üyelerimizin desteğiyle ilçe temsilcisi seçildiğimde bu eleştiriler doğal olarak son bulacaktır. Böylece gerçekten uğraşmamız gereken alanlara yöneleceğiz. Durağan sendikacılıktan çıkıp dinamik bir yapıya bürüneceğiz.
Bu yola girerken ayrılık bizim düsturumuz hiçbir zaman olmadı ve olmayacak. Aksine küskünleri barıştırıp eleştirilen konulara çözüm getirmek için varız. Şu anki düşüncem seçim süresince ilçe temsilciliği için aday olan arkadaşlarımızla demokratik bir şekilde rekabet edip incitmeden kırmadan hiç kimseye baskı yapmadan seçilmektir. Umursamaz tavır, üyelere küsme, düşünceleri dikkate almama, eleştirilere kapı kapatma, adamına göre muamele, durağan sendikacılık bizden uzak kavramlar olacaktır. Ayağına gidilen değil, ayağına gelen ve gönüllere giren olacağız.
Bu yolda daha başka neler yapacağımızı kısaca özetlemek gerekirse; Üyelerimizin özlük haklarını korumaya çalışacağız. Üyelerimizi sadece seçimden seçime ziyaret eden değil üyelerimizle elimizden geldiğince iç içe olacağız. Üyelik bağlarını gönül bağına dönüştürerek bir ve beraber olma ruhu içerisinde zincirin halkaları misali kenetlenerek kardeşliği tesis etmeye çalışacağız. Yapılmayan sosyal kültürel faaliyetleri yapacağız. Sevinçlerimizi paylaşabileceğimiz organizasyonlar ile sorunlarımızı çözmeye çalışacağımız toplantılar düzenleyeceğiz. Bayan üyelerimizin rahatlıkla bir araya gelip fikir alışverişinde bulunacakları ortamlar hazırlayacağız. Milli manevi değerleri baş tacı yapacağız. Düzenli okul ziyaretleriyle üyelerimize ilk elden çare olacağız. Yönetimde şeffaf olacağız. Üyelerimizin düşünce, fikir ve eleştirilerini açıkça ifade edebilmelerine olanak tanıyacağız.
Sendikamızın kurucu genel başkanı merhum Mehmet Akif İNAN başta olmak üzere mücadele veren büyüklerimizin açtıkları bu yolda bizlere hakkaniyetli bir şekilde yürümek düşer. Bizlere de bu yakışır. İlçe temsilciliğine layık görülmem durumunda hakkaniyetten, adaletten, liyakatten ayrılmayacağımı; kapsayıcı, kucak açıcı, çözüm odaklı olacağımı; koltuk sevdalısı ya da birilerinin adamı değil üyelerimizin ve milletimin adamı olacağımı herkesin bilmesini isterim.
Eğitim Bir-Sen Bolvadin İlçe Temsilcisi Adayı Lütfi SIKI son olarak, aday olmam münasebetiyle gerek arayarak gerekse ziyarette bulunarak kardeşliğin tesisi, adalet ve liyakatin hak ettiği yerini bulması için çıktığım bu yolda bana inanarak ve güvenerek desteklerini sunan bütün sendika üyesi olsun olmasın bütün kardeşlerim ile manevi destekleriyle arkamda duran eş, dost ve çevreme şükranlarımı sunarım, dedi. #DEŞİĞİMSENİNELİNDE #HEPBİRLİKTEYÖNETİM #SADECEHİZMET #ÇOKÇALIŞACAĞIZ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BOLVADİN NİHAYET TABELALARDA...
BOLVADİN NİHAYET TABELALARDA...
Emet´in hayali gerçekleşti...
YEDİKAPI BOLVADİN  SINIRLARI İÇERİSİNDEDİR!
YEDİKAPI BOLVADİN SINIRLARI İÇERİSİNDEDİR!
Devlet Su İşleri tarafından yapımı devam eden Yedikapı Barajında yol yapım çalışmaları devam ediyor.
EBER GÖLÜ YİNE GÜNDEMDE
EBER GÖLÜ YİNE GÜNDEMDE
Bolvadin Eber Gölü´nün son yıllarda yaşadığı sorunlar hem ulusal basında, hem sosyal medyada sık sık gündeme gelmeye devam ediyor.
AK PARTİ ANKET YAPIYOR
AK PARTİ ANKET YAPIYOR
Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye genelinde olduğu gibi Belediye Başkan adayı konusunda ilçemizde de telefon anketi yaptı.
DANANIN KUYRUĞU 10 ARALIK´TA KOPACAK
DANANIN KUYRUĞU 10 ARALIK´TA KOPACAK
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için geri sayım başladı.
Alper´den Belediyespor´a tam destek
Alper´den Belediyespor´a tam destek
Fenerbahçe´nin başarılı oyuncusu hemşerimiz Alper Potuk, milli maç nedeniyle verilen aradan yararlanarak ilçemize geldi.
Dayı ; “Ak Parti Belediyeciliğinin Örneklerini  Göstermeye Devam Edeceğiz.´´
Dayı ; “Ak Parti Belediyeciliğinin Örneklerini Göstermeye Devam Edeceğiz.´´
Ak Parti Bolvadin İlçe Başkanı Ömer Dayı 2019 yerel seçimleri ile ilgili olarak basın açıklamasında bulundu:
Taytak tedbirlerin artırılmasını istedi
Taytak tedbirlerin artırılmasını istedi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili terör saldırılarına karşı tedbirlerinin artırılması gerektiğini söyledi.
BOLVADİN´İ YASA BOĞAN KAZA
BOLVADİN´İ YASA BOĞAN KAZA
Cuma günü Bolvadin- Çobanlar arasında meydana gelen kaza ilçeyi yasa boğdu.
BAŞKAN KAYACAN A HABER´DE
BAŞKAN KAYACAN A HABER´DE
Belediye Başkanı Fatih Kayacan Pazar günü A Haber´de canlı yayın konuğu oldu.Horan parkında yapılan canlı yayında 4,5 yıllık faaliyetin bir özetini sunan Kayacan, görüntülerle desteklenen proğramda çok sayıda vatandaş tarafından izlendi.
ALPASLAN GÜMÜŞ ANILDI
ALPASLAN GÜMÜŞ ANILDI
Ülkücü Şehit, hemşerimiz Alpaslan Gümüş şehadetinin 43. Yılında kabri başında anıldı.
İlçe Güvenlik Tedbirleri İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.
İlçe Güvenlik Tedbirleri İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.
Asayiş Toplantısı Yapıldı...
Basın Müdürlerinden, Vali Yardımcısı Kayacan´a  “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Basın Müdürlerinden, Vali Yardımcısı Kayacan´a “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdiresi Münire Şerife Burcu ile Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Selami Çalışkan, Isparta Vali Yardımcılığından Afyonkarahisar Vali Yardımcılığına tayin edilen ve Basın kurumlarından sorumlu Ümit Şeref Kayacan´a makamında “hoş geldiniz” ve “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular.
YETER ARTIK BİRİLERİ DUR DESİN
YETER ARTIK BİRİLERİ DUR DESİN
İlçedeki başı boş hayvan sayısındaki artış şikayetlerin de aynı oranda artarak devam etmesine neden oluyor.
BULDUK MİMARLIK HİZMETE GİRDİ
BULDUK MİMARLIK HİZMETE GİRDİ
Bolvadin´de yeni bir Mimarlık Bürosu hizmete girdi.
Basın Müdürlerinden, AFSÜ  Rektörüne hayırlı olsun ziyareti
Basın Müdürlerinden, AFSÜ Rektörüne hayırlı olsun ziyareti
“KAPIMIZ VE TELEFONUMUZ GAZETELERE HER ZAMAN AÇIK
KAPLICAYA KİM EL ATACAK?
KAPLICAYA KİM EL ATACAK?
Heybeli kaplıcası adeta şikayetler yumağı olmaya devam ediyor.
BU ÇAĞDA BÖYLER BİR UYGULAMA
BU ÇAĞDA BÖYLER BİR UYGULAMA
Dün yapılan elektrik kesintisi nedeniyle Bolvadin adeta ölü şehir görüntüsü aldı.
ŞEHİT ABDİL KILINÇ DUALARLA ANILDI
ŞEHİT ABDİL KILINÇ DUALARLA ANILDI
Geçtiğimiz yıl şehit olan hemşerimiz Sözleşmeli Er Abdil Kılınç dualarla anıldı.
YENİ KABRİSTANA TAZİYE ALANI
YENİ KABRİSTANA TAZİYE ALANI
Gazetemizin daha önce dile getirdiği Taziye Alanı konusunda adım atıldı.
YAPMAK BELEDİYEDEN BAKMAK HALKTAN OLMALI
YAPMAK BELEDİYEDEN BAKMAK HALKTAN OLMALI
Horan Parkı bu yıl yapılan düzenlemelerle tüm halkımızın beğenisini kazan an ve takdir toplayan mesire alanımız olmaya devam ediyor.
KOOPERATİF BAŞKANLARI ANKARADA
KOOPERATİF BAŞKANLARI ANKARADA
İlçemizde bulunan göl kooperatiflerinin başkan ve yöneticileri geçtiğimiz hafta Ankara´ya giderek bir dizi görüşmelerde bulundular.
DİPEVLERDE "AŞURE GÜNÜ"
DİPEVLERDE "AŞURE GÜNÜ"
Muharrem ayına girilmesiyle birlikte hemen her yerde aşure kazanları kaynamaya başladı.
BASIN İLAN KURUMU ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNCE  İSTİŞARE ve TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ
BASIN İLAN KURUMU ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNCE İSTİŞARE ve TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şube Müdürlüğünce İlçe Gazete sahipleriyle istişare ve tanışma toplantısı yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Afyon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:07 13:10 15:37 17:55 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Biyografi
Tüm Biyografiler