EĞİTİM BİR-SEN ADAYI LÜTFİ SIKI GAZETEMİZE AÇIKLAMALARDA BULUNDU
“Ayağına gidilen bir sendika değil, ayağına gelen bir sendika olacağız”
Tarih: 24.9.2018 17:54:22/ 260okunma / 0yorum

“Ayağına gidilen bir sendika değil, ayağına gelen bir sendika olacağız”
Bolvadin Eğitim Bir-Sen seçimlere gidiyor. Hareketli seçim sürecinde sürpriz bir şekilde Temsilci Adayı olan Lütfi SIKI gazetemize çarpıcı açıklamalar yaptı. 

İlçemiz Kırkgöz Anaokulu Müdürü ve Eğitim Bir-Sen Bolvadin İlçe Temsilcisi Adayı Lütfi SIKI, yaklaşan ilçe sendika temsilciliği seçimiyle ilgili gazetemize şu açıklamalarda bulundu:
Bilindiği üzere ülkemizin en büyük eğitim sendikası olan Eğitim Bir-Sen´in ilçemizde de sendika temsilciliği seçimleri yapılacaktır. İlçemizde görev yapmakta olan ve sendikamıza gönül vermiş birçok çalışanımız sendikal anlamda bir değişimin ihtiyaç olduğu düşüncesini uzun zamandan beri dillendirmekteydi. Şahsım olarak bu düşünceye kayıtsız kalmadım ve ilçe temsilcisi adayı olmaya karar verdim. Karar verme sürecim zor olmadı. Çünkü değişim olması gerektiğine inanıyordum ve bu kararımı çevreme açıkladığımda dostlarım, kardeşlerim, arkadaşlarım ve velilerim bu kararımı desteklediler. Destek bir anda çığ gibi büyüyünce adaylığım kaçınılmaz oldu.
Şunu belirtmem gerekir ki, hangi hizmet kolu olursa olsun bir sendika, üyelerinin iradesiyle ayakta kalır. Ayakta kalan sendika sadece üyelerinin değil bütün çalışanların hakkını korur. Böylece gönüllere köprüler kurulur. Biz üyelerimizin sorunlarına çözüm, dertlerine ortak olmak için bu göreve talibiz. Bu yüzden “Hep Birlikte Yönetim” sloganıyla yola çıktık. Bu yola koyulmamızın nedenlerinden biri de mevcut eleştiriler ve bu eleştirilere sırt çevrilmesidir. Allah´ın izniyle ve değerli üyelerimizin desteğiyle ilçe temsilcisi seçildiğimde bu eleştiriler doğal olarak son bulacaktır. Böylece gerçekten uğraşmamız gereken alanlara yöneleceğiz. Durağan sendikacılıktan çıkıp dinamik bir yapıya bürüneceğiz.
Bu yola girerken ayrılık bizim düsturumuz hiçbir zaman olmadı ve olmayacak. Aksine küskünleri barıştırıp eleştirilen konulara çözüm getirmek için varız. Şu anki düşüncem seçim süresince ilçe temsilciliği için aday olan arkadaşlarımızla demokratik bir şekilde rekabet edip incitmeden kırmadan hiç kimseye baskı yapmadan seçilmektir. Umursamaz tavır, üyelere küsme, düşünceleri dikkate almama, eleştirilere kapı kapatma, adamına göre muamele, durağan sendikacılık bizden uzak kavramlar olacaktır. Ayağına gidilen değil, ayağına gelen ve gönüllere giren olacağız.
Bu yolda daha başka neler yapacağımızı kısaca özetlemek gerekirse; Üyelerimizin özlük haklarını korumaya çalışacağız. Üyelerimizi sadece seçimden seçime ziyaret eden değil üyelerimizle elimizden geldiğince iç içe olacağız. Üyelik bağlarını gönül bağına dönüştürerek bir ve beraber olma ruhu içerisinde zincirin halkaları misali kenetlenerek kardeşliği tesis etmeye çalışacağız. Yapılmayan sosyal kültürel faaliyetleri yapacağız. Sevinçlerimizi paylaşabileceğimiz organizasyonlar ile sorunlarımızı çözmeye çalışacağımız toplantılar düzenleyeceğiz. Bayan üyelerimizin rahatlıkla bir araya gelip fikir alışverişinde bulunacakları ortamlar hazırlayacağız. Milli manevi değerleri baş tacı yapacağız. Düzenli okul ziyaretleriyle üyelerimize ilk elden çare olacağız. Yönetimde şeffaf olacağız. Üyelerimizin düşünce, fikir ve eleştirilerini açıkça ifade edebilmelerine olanak tanıyacağız.
Sendikamızın kurucu genel başkanı merhum Mehmet Akif İNAN başta olmak üzere mücadele veren büyüklerimizin açtıkları bu yolda bizlere hakkaniyetli bir şekilde yürümek düşer. Bizlere de bu yakışır. İlçe temsilciliğine layık görülmem durumunda hakkaniyetten, adaletten, liyakatten ayrılmayacağımı; kapsayıcı, kucak açıcı, çözüm odaklı olacağımı; koltuk sevdalısı ya da birilerinin adamı değil üyelerimizin ve milletimin adamı olacağımı herkesin bilmesini isterim.
Eğitim Bir-Sen Bolvadin İlçe Temsilcisi Adayı Lütfi SIKI son olarak, aday olmam münasebetiyle gerek arayarak gerekse ziyarette bulunarak kardeşliğin tesisi, adalet ve liyakatin hak ettiği yerini bulması için çıktığım bu yolda bana inanarak ve güvenerek desteklerini sunan bütün sendika üyesi olsun olmasın bütün kardeşlerim ile manevi destekleriyle arkamda duran eş, dost ve çevreme şükranlarımı sunarım, dedi. #DEŞİĞİMSENİNELİNDE #HEPBİRLİKTEYÖNETİM #SADECEHİZMET #ÇOKÇALIŞACAĞIZ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KAPLICAYA KİM EL ATACAK?
KAPLICAYA KİM EL ATACAK?
Heybeli kaplıcası adeta şikayetler yumağı olmaya devam ediyor.
BU ÇAĞDA BÖYLER BİR UYGULAMA
BU ÇAĞDA BÖYLER BİR UYGULAMA
Dün yapılan elektrik kesintisi nedeniyle Bolvadin adeta ölü şehir görüntüsü aldı.
ŞEHİT ABDİL KILINÇ DUALARLA ANILDI
ŞEHİT ABDİL KILINÇ DUALARLA ANILDI
Geçtiğimiz yıl şehit olan hemşerimiz Sözleşmeli Er Abdil Kılınç dualarla anıldı.
YENİ KABRİSTANA TAZİYE ALANI
YENİ KABRİSTANA TAZİYE ALANI
Gazetemizin daha önce dile getirdiği Taziye Alanı konusunda adım atıldı.
YAPMAK BELEDİYEDEN BAKMAK HALKTAN OLMALI
YAPMAK BELEDİYEDEN BAKMAK HALKTAN OLMALI
Horan Parkı bu yıl yapılan düzenlemelerle tüm halkımızın beğenisini kazan an ve takdir toplayan mesire alanımız olmaya devam ediyor.
KOOPERATİF BAŞKANLARI ANKARADA
KOOPERATİF BAŞKANLARI ANKARADA
İlçemizde bulunan göl kooperatiflerinin başkan ve yöneticileri geçtiğimiz hafta Ankara´ya giderek bir dizi görüşmelerde bulundular.
DİPEVLERDE "AŞURE GÜNÜ"
DİPEVLERDE "AŞURE GÜNÜ"
Muharrem ayına girilmesiyle birlikte hemen her yerde aşure kazanları kaynamaya başladı.
BASIN İLAN KURUMU ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNCE  İSTİŞARE ve TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ
BASIN İLAN KURUMU ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNCE İSTİŞARE ve TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şube Müdürlüğünce İlçe Gazete sahipleriyle istişare ve tanışma toplantısı yapıldı.
MUHTARLARDAN ANKARA ÇIKARMASI
MUHTARLARDAN ANKARA ÇIKARMASI
Bolvadin Muhtarlar Derneğinin organizasyonu ile ilçemizde görev yapan muhtarlardan bir heyet Ankara´ya giderek ziyaretlerde bulundular.
BRAVO AKŞEHİR´E
BRAVO AKŞEHİR´E
Akşehir´de eğitim yılının başlamasıyla birlikte ortaya konulan tavır takdir topluyor.
2018 Yılının Ahilik Kaftanını İlçemizde Sırrı Tosun Giydi
2018 Yılının Ahilik Kaftanını İlçemizde Sırrı Tosun Giydi
Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Oditoryum Salonu´nda Vali Mustafa Tutulmaz´ın katılımıyla kutlama etkinliği düzenlendi.
ARTIK SÜRÜYLE GEZİYORLAR!
ARTIK SÜRÜYLE GEZİYORLAR!
Yıllardır gündemde olan başıboş hayvanlar nedeniyle ilçemizde yaşayanlar adeta sokağa çıkamaz duruma geldi.
EĞİTİM CAMİASININ BAŞI SAĞOLSUN
EĞİTİM CAMİASININ BAŞI SAĞOLSUN
Dün hayatını kaybeden Veysel Üstündağ´ın ölümü eğitim camiasını ve ilçeyi yasa boğdu.
97.YILI KUTLU OLSUN
97.YILI KUTLU OLSUN
Bugün Bolvadin´in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıldönümü kutlanacak.
BOLVADİN´DE GÖÇMEN ÇILGINLIĞI
BOLVADİN´DE GÖÇMEN ÇILGINLIĞI
İlçemizde her geçen gün sayısı artan göçmenlerin günlük hayatımızdaki varlıkları iyice kendini belli ediyor.
BOLVADİN´E “YERLİ ve MİLLİ” YATIRIM GELİYOR
BOLVADİN´E “YERLİ ve MİLLİ” YATIRIM GELİYOR
Bir süredir gündemde olan, Bolvadin´e İlaç Yan Sanayi kurulmasıyla ilgili ilk toplantı yapıldı.
YETER ARTIK ÇÖZÜM BULUNSUN
YETER ARTIK ÇÖZÜM BULUNSUN
Bolvadin´in en önemli meselelerinden birisi olan trafik sorunu azalmanın aksine artarak devam ediyor.
YENİ EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ GÖREVİNE BAŞLADI
YENİ EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ GÖREVİNE BAŞLADI
Bolvadin Emniyet Müdürü değişti.
BURASI ATIL MI KALACAK?
BURASI ATIL MI KALACAK?
Kredi Yurtlar Kurumuna ait sanayi sitesi yanındaki binanın çürük olduğu gerekçesiyle kapatılmasının ardından bu alanda herhangi bir çalışmanın yapılmaması koskoca arazinin atıl mı kalacağı sorusunu gündeme getirdi.
YİNE BİZ BİZE KALDIK
YİNE BİZ BİZE KALDIK
Kurban Bayramı nedeniyle yaklaşık 10 gün çok hareketli günler geçiren Bolvadin, bayramın sona ermesiyle birlikte yine sessizliğe büründü.
BU YIL Kİ RAKAMLAR “EH İŞTE!”
BU YIL Kİ RAKAMLAR “EH İŞTE!”
Üniversite sınav sonuçlarının açıklanması ilçede büyük heyecan yaratırken, merakla beklenen Bolvadin´e kaç öğrenci gelecek sorusunun da yavaş yavaş belli olmasına neden oldu.
ULTRASLAN BOLVADİN İLÇE TEMSİLCİLİĞİNDEN ANLAMLI HAREKET
ULTRASLAN BOLVADİN İLÇE TEMSİLCİLİĞİNDEN ANLAMLI HAREKET
ULTRASLAN BOLVADİN İLÇE TEMSİLCİLİĞİNDEN ANLAMLI HAREKET
ÖZKAYA MDK´DA
ÖZKAYA MDK´DA
Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Ak Parti 6. Olagan Kongresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tekrar Genel Başkanlığa seçilirken, genel merkezde görev bölümleri de yapıldı.
TAYTAK : GENÇLERİMİZ UYUŞTURUCU PENÇESİNDEN UZAK TUTULMALIDIR
TAYTAK : GENÇLERİMİZ UYUŞTURUCU PENÇESİNDEN UZAK TUTULMALIDIR
Kaymak ve Eber Gölü Festivalinde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Mehmet Taytak çok önemli bir konuya dikkat çekerek “Gençlerimiz uyuşturucu pençesinden mutlaka uzak tutulmalıdır” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6481
EURO
6.5039
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Afyon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:07 13:10 15:37 17:55 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Biyografi
Tüm Biyografiler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ