BAŞHEKİM TANERİ, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Gazetemizin sık sık gündeme getirdiği hastanemizde yaşanılan doktor eksikliği ve aksaklıklara ilişkin olarak, Başhekim Dr. Birand Sena Taneri yapılan çalışmalar hakkında basın mensuplarına çeşitli bilgiler verdi.
Tarih: 28.8.2017 12:24:50/ 1393okunma / 0yorum

Gazetemizin sık sık gündeme getirdiği hastanemizde yaşanılan doktor eksikliği ve aksaklıklara ilişkin olarak, Başhekim Dr. Birand Sena Taneri yapılan çalışmalar hakkında basın mensuplarına çeşitli bilgiler verdi.
Bolvadin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Birand Sena Taneri´nin yapmış olduğu basın açıklaması şu şekilde;

TANERİ: "AFYONKARAHİSARIN EN BAŞARILI HASTANELERİNDEN BİRİSİYİZ”
Basını bilgilendirme toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulunan Taneri; "Son 6 aydır yapılan çalışmalar ile Bolvadin Devlet Hastanesi bölge merkez hastanesi olma yolunda başarılı adımlar atılmıştır. Hastanemiz 14 uzman hekim, 2 geçici tam zamanlı uzman hekim, 4 diş hekimi ve 8 pratisyen hekim ile beraber 28 hekim Bolvadin Halkımıza hizmet vermektedir. Eş durumu mazereti ile ayrılan kulak burun boğaz doktoru yerine Eylül ayında yeni kulak burun boğaz hekiminin de ataması gerçekleşmiştir. Yeni başlayan fizik tedavi uzmanı ve ikinci dahiliye uzmanı sonrası üçüncü bir dahiliye mütehassısı da Eylül ayı içerisinde görevine başlaması beklenmektedir. Fizik tedavi ünitesi çok aktif çalışmakta ve çevre ilçe halkına da hizmet vermektedir. Ayrıca fizik tedavinin yatan hastaları da yatarak tedavilerini alabilmektedir. Hastanemizin Afyonkarahisar Hastaneleri içerisinde başarılı istatistiksel oranlarda en ön plana çıkmaktadır. Verilen kaliteli ve uyumlu hizmet halkın memnuniyeti kadar kurumunda dikkatini çekmektedir. Hastanemiz biyokimya laboratuvarında diğer ilçelerde yapılamayan bazı hormon ve tetkikleri yapılabilmesi için teknik imkan sağlanması ve biyokimya uzmanı olan Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Genel Sekreterimizin katkıları ile merkez laboratuvar olma ve çevre ilçelere de hizmet verebilme şansını yakalanmıştır.
YANLIŞ SEVK ORANI EN AZ SEVİYEYE İNDİRİLMİŞTİR
Özellikle Acil serviste olağanüstü bir titizlikle hastalar değerlendirilmekte, uygun sevkler Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Üniversite Hastanesine ulaştırılmasında 112 ekiplerininde katkısı ile olan başarı halkımızında takdirini kazanmaktadır. Acil serviste yanlış tanı konmaması, hasta atlanmaması için çoğu hasta acil uzmanı olan başhekime ve gerekli bütün uzmanlara danışılmaktadır. Bu da yanlış sevk oranlarını düşürmüştür.
EKİBİMİZE GÖRÜNTÜLÜ DESTEK VEREREK BİR İLKİ BAŞARDIK
Bashekim Birand Taneri , "Bir Acil Tıp Uzmanı olarak anestezi ekibimle mesai saati dışında bile olsa acil servisteki ekibe dışarıdan katkı yapılabilmesi için görüntülü olarak kalbi duran hastaya müdahale eden ekibe destek vermemiz Türkiye´de bir ilk örnek uygulama olmuştur. Ayrıca yeni hastane binasının ilçemize en kısa sürede kazandırılması için hastane yönetimi devlet büyüklerimiz ve ilçe idarecilerimizle beraber hummalı bir çalışma yürütmektedir.
İLÇE HALKI SAĞLIK HİZMETLERİNDEN MEMNUNDUR
Evde sağlık hizmetlerinde de başarılı olunmuştur. İlçe halkı sağlık bakanlığının çok önem verdiği hizmetin Bolvadin halkına sunumundan memnundur. Yakın gelecekte palyatif yataklı bakım servisinin hastanemize kazandırılması da ilçemiz halkı için büyük bir kazanım olacaktır. Kemik Dansitometresi, EEG ,EMG , mamografi gibi cihazlar kalifiye personel ile tüm ilçe halkına hizmet vermektedir. İlçe halk sağlığı ekipleri köylerden bu tarama testleri için hastaların koordinasyonunu sağlamaktadır. Dijital röntgen cihazı Afyonkarahisar ilçelerinden sadece Şuhut ve Bolvadin´de bulunması ilçemiz için bir büyük şanstır. Yakın dönemde başhekim ve hastane idaresinin gayretleri ile panaromik diş röntgen cihazı da hastanemize kazandırılmaya çalışılmaktadır.
YAŞLI, ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINA BÜYÜK ÖZEN GÖSTERİYORUZ
Bolvadin Devlet hastanesinde yaşlı hasta, gebe, şehit ve gazi yakınlarına büyük özen gösterilmektedir, bu hastalarla ilgilenilmesi için özel bir birim kurulmuştur. Diyaliz ünitesindeki itinalı hizmet nedeniyle çevre ilçe köylerdeki diyaliz tedavisi olan vatandaşlar mesafeye rağmen kendi ilçe merkezleri olduğu kadar ilçemiz diyaliz ünitesini tercih etmektedir. Ağustos ayı içerisinde 40 bin Türk Lirası değerinde vital monitarizasyon cihazı acil servise kurulmuştur.
SAĞLIK HİZMETİNDE DEVAMLILIK VE DİNAMİZM ESASTIR
Şartlı salıverme ile hastanemizde görev yapan 3 personel çevre temizliği ve bahçe işleri anlamında gözle görülür bir iş üstlenmektedir. Hastanenin yeniden yapılması söz konusu olmasına rağmen gerek ilçemiz bağışçıları katkılarıyla gerek hastanemiz imkanları ile her tür yenileme çalışması devam etmektedir. Sağlıkta hizmette devamlılık ve dinamizm esastır." diyerek sözlerini tamamladı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HASTANEDEN ŞİKAYET BİTMİYOR
HASTANEDEN ŞİKAYET BİTMİYOR
Gün geçmiyor ki Bolvadin Dr. H. İbrahim Özsoy Devlet Hastanesinden bir şikayet gelmesin.
KARDİYOLOJİ UZMANI GÖREVİNE BAŞLADI
KARDİYOLOJİ UZMANI GÖREVİNE BAŞLADI
Bolvadin Devlet Hastanesinde yaşanan doktor eksikliği giderilmeye başlandı.
BOLVADİN´E 3. MESLEK YÜKSEK OKULU
BOLVADİN´E 3. MESLEK YÜKSEK OKULU
Geçtiğimiz hafta Bolvadin yeni bir müjde ile sevindi.
NİHAYET SEVİNDİK, 4  YENİ DOKTOR ATANDI
NİHAYET SEVİNDİK, 4 YENİ DOKTOR ATANDI
Bolvadin Dr. Halil İbrahim Özsoy Devlet Hastanesine AKP Teşkilatından yapılan açıklama ile 4 yeni doktor atamasının yapıldığı belirtildi.
ÜRKÜTEN  GÖRÜNTÜ!
ÜRKÜTEN GÖRÜNTÜ!
En hijyen olması gereken kurumların başındaki hastanemizde çekilen bu fotoğraf sosyal medyada paylaşılınca insanlarımızın tedirgin olmasına neden oldu.
SİGARA DENETİMLERİ ARTTI TAVİZ YOK
SİGARA DENETİMLERİ ARTTI TAVİZ YOK
Kapalı alanda sigara içme yasağı konusunda denetimler arttı.
VATANDAŞ ÇIRPINIYOR YETKİLİLERDEN “TIK” YOK
VATANDAŞ ÇIRPINIYOR YETKİLİLERDEN “TIK” YOK
Gazetemiz tarafından sürekli gündeme getirilmesine ve vatandaşların büyük beklentisine rağmen uyuşturucu konusunda yetkililerden ses çıkmıyor.
HASTANE SORUNU ARTARAK DEVAM EDİYOR
HASTANE SORUNU ARTARAK DEVAM EDİYOR
Bolvadin Dr. Halil İbrahim Özsoy Devlet Hastanesi belki de son çeyrek asrın en kötü günlerini yaşıyor.
HASTANEDE SORUNLAR BİTECEK Mİ?
HASTANEDE SORUNLAR BİTECEK Mİ?
Bolvadin Dr. H. İbrahim Özsoy Devlet Hastanesinde gerçekleşen Başhekim değişikliğinin, olumlu yansımalara neden olması bekleniyor.
SİGARA DENETİMLERİ ARTIYOR
SİGARA DENETİMLERİ ARTIYOR
Hükümetin sigara içilen alanlarda yaptığı yeni düzenlemeler beraberinde denetimin de artmasını getirdi.
Bolvadin Devlet Hastanesi  Yeni Cihazlarla Donatıldı
Bolvadin Devlet Hastanesi Yeni Cihazlarla Donatıldı
Bolvadin Ak Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevim, Belediye Başkanı Fatih Kayacan ile birlikte Bolvadin H.İ.Özsoy Devlet Hastanesi Başhekimi Lütfü Mutlu ve hastane Müdürü Ali Uyanık´ı makamlarında ziyaret ederek,hastaneye yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi alış verişinde bulundular.
ÇOK ACİL TROMBOSİT KAN ARANIYOR.! (3 AY SÜREYLE)
ÇOK ACİL TROMBOSİT KAN ARANIYOR.! (3 AY SÜREYLE)
**Lütfen kan duyurularını çok kişiyle paylaşarak iyiliğe sende ortak ol**
DEVLET HASTANESİ BİLDİĞİNİZ GİBİ
DEVLET HASTANESİ BİLDİĞİNİZ GİBİ
Bolvadin Dr. H. İbrahim Özsoy Devlet Hastanesindeki eksikliklerin bir türlü giderilmemesi şikayetlerin artarak devam etmesine neden oluyor.
SAHİP ÇIKARSAN OLUYOR
SAHİP ÇIKARSAN OLUYOR
Bolvadin´e ataması yapılan 3 uzman doktardan ikisinin gelmeyeceği haberi geçtiğimiz hafta ilçe gündemine oturdu.
BOLVADİN´i GÖRMEDEN  GİTTİLER Mİ?
BOLVADİN´i GÖRMEDEN GİTTİLER Mİ?
Allaya pullaya müjdelenen 3 doktor atamasının akamete uğradığı belirtiliyor.
HASTANE Mİ YOKSA SEVK MERKEZİ Mİ?
HASTANE Mİ YOKSA SEVK MERKEZİ Mİ?
Bolvadinliler Hastane konusundaki talihsizliklerini bir türlü yenemiyor.
HASTANEYE KALICI  KADROLAR BEKLİYORUZ
HASTANEYE KALICI KADROLAR BEKLİYORUZ
Bölgesel olacağı iddia edilen Bolvadin devlet Hastanemizdeki doktor sıkıntısı bir türlü bitmek bilmiyor.
HASTANEMİZ HALA YETERSİZ VE HALA ŞİKAYET GELİYOR
HASTANEMİZ HALA YETERSİZ VE HALA ŞİKAYET GELİYOR
.
DOKTORLAR GELMEDEN GİDİYOR MU?
DOKTORLAR GELMEDEN GİDİYOR MU?
Hastanemize yeni atanan doktorlar olduğu haberi ilçemizde memnuniyetle karşılanırken, bu haberin arkasından ortaya çıkan dedikodular sevincimizin yarıda kesilmesine neden oldu.
Hastanemize Digital Röntgen Cihazı Alındı
Hastanemize Digital Röntgen Cihazı Alındı
Bolvadin Devlet Hastanesine röntgen cihazı
SAYIN BAŞHEKİM’DEN HİZMET BEKLİYORUZ
SAYIN BAŞHEKİM’DEN HİZMET BEKLİYORUZ
HEMŞERİMİZ OP.DR.AHMET MURAT KOYUNCU,ÇAY  DEVLET HASTANESİNE BAŞHEKİM OLARAK ATANDI
HEMŞERİMİZ OP.DR.AHMET MURAT KOYUNCU,ÇAY DEVLET HASTANESİNE BAŞHEKİM OLARAK ATANDI
GEÇMİŞ OLSUN
GEÇMİŞ OLSUN
ESAS MESELE PAZAR DAĞILDIKTAN SONRA
ESAS MESELE PAZAR DAĞILDIKTAN SONRA
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Afyon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:07 13:10 15:37 17:55 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Biyografi
Tüm Biyografiler