AK PARTİ İLK ADAY ADAYINI AÇIKLADI
SEVİM: BOLVADİN SEVİNECEK, BOLVADİN GELİŞECEK
Tarih: 12.11.2018 21:09:37/ 274okunma / 0yorum

Adalet ve Kalkınma Partisi Bolvadin ilçe teşkilatında düzenlenen proğramla eski ilçe başkanı Halil İbrahim Sevim 2019´da yapılacak mahalli seçimlerde Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.
Parti binasında yapılan proğramla müracaatını yapan Sevim, bir basın bülteni yayınlayarak proğramını ve seçimle ilgili görüşlerini açıkladı. 

SEVİM: BOLVADİN SEVİNECEK, BOLVADİN GELİŞECEK
Bolvadin Belediye Başkan Aday Adayı Halil İbrahim Sevim yaptığı basın açıklamasında :”31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Bolvadin Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatım ve basın açıklamama ilgi gösterip geldiğiniz için şahsım ve ekip arkadaşlarım adına teşekkür eder, saygıları sunarım.
Öncelikle Bolvadin tarihinde, ilçemiz için gecesini gündüzüne katarak hizmet etmiş tüm Belediye Başkanlarını şükran ve minnetle anıyorum, ahirete göç etmiş olanları rahmetle yâd ediyorum. Elim bir trafik kazasında rahmeti rahmana uğurladığımız Musa Emek ve Satılmış Atmaca ağabeylerime yüce Allah´tan rahmet diliyorum.Dün akşam saatlerinde Hakkari Şemdinli´de topçu bataryasında elim bir kaza sonucunda şehit olan kardeşlerimize Allah´tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum….Kıymetli Bolvadinliler…Ak dava bir gönül hareketidir,Türkiye siyasetinde ismiyle müsemma, yani isminin anlamıyla siyaset yapmayı başaran tek siyasi hareketin mensubu olmaktan dolayı gurur ve şeref duyuyorum. Cumhuriyet tarihinde 79 yılda yapılamayanları, bu milletten esirgenen yaklaşımları, yatırımları 16 yıla sığdırmış bir gönül hareketinden, bir davadan bahsediyoruz. Tarihin ender kaydettiği bu başarının sırrı, bu hareketin kalbi, samimi olması ve hak ekseninde bulunmasıdır. Ak Parti´nin davası Türkiye davasıdır, Ak Parti´nin davası Afyonkarahisar davasıdır Ak Parti´nin davası Müslümana´nın Kalenin Bekirağa´nın Konağın, Kaymazın, Hisarın, İmaretin, Erkmen´in, Cirit´in, Ağılönü´nün davasıdır, BOLVADİNİN DAVASIDIR.
Türk siyasi hareketinde yerel yönetim anlayışını tahlil ettiğimizde 1994 yılı bir mihenk taşıdır. Bu süreç âdeta bir devri kapatmış yeni bir devri açmıştır. Davamızın temellerini atan genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ,o dönem ekonomik ve icra anlamında adeta bir bataklığı andıran İstanbul´un cehresini değiştirmiş, dünyada parmakla gösterilen bir metropol haline getirmiştir. Yerel yönetimler ve belediyecilik kavramları bu tarihten sonra adeta Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği adlı bir terim kazanmıştır. Ülkemizin tamamında Ak belediyeler şehirlerimizin çehresini değiştirmiştir…Kıymetli kardeşlerim…Ak parti olarak kuruluşumuzdan bu yana toplam 3 yerel seçim tecrübesi edindik 2004 ve 2014 yerel seçimlerinde kadim kentimiz tercihini Ak Belediyecilikten yana kullandı. Ak Belediyeciliğin kadim kentimizde ne anlam ifade ettiği hepimizin malumu. Bu davada görev tevdi edilen tüm dava arkadaşlarım layık görülen görevleri emanet bilir.Bu teşkilat kardeşlik, fedakârlık ve özveri ile kavrulmuştur. Bizler yola çıktığımız ilk günden bugüne dostluğu ve kardeşliği büyüttük. Bu teşkilattan hiçbir fitneci güruha ekmek çıkmadı çıkmayacakta Allah´ın izni ile. Ak Parti milletin partisidir, bu hak davanın gerçek sahibi millettir.Bizler,bulunduğumuz görev ve vazifelerin birer emanetçisiyiz. Ak Parti siyasi hareketinde her vazife olduğu gibi Belediye Başkanlığı da bir bayrak yarışından ibarettir. Bugün bulunduğumuz noktada genel merkezimiz mevcut Belediye Başkanımızla devam etme kararı alabilir ya da kadim kentimizde yapmış olduğu araştırmalar neticesinde bir kan değişimine ihtiyaç duyabilir. Bizler,bu bayrağı daha ileriye taşıyacağımıza yürekten inandığımız için bu kan değişimine talibiz. Şunun altını bilhassa çizmek istiyorum, bizler rakip değil, refikiz.Birbirimize rekabet değil ancak refakat ederiz.Ak Partinin tek rakibi yine Ak Partidir.Genel merkezimiz Bolvadin´imizde partimizden belediye başkanı adayı olarak her kime karar verirse versin bizler bu davanın birer neferi olarak gecemizi gündüzümüze katacağız. Çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmayacağız. Kişisel egolara siyasi hırslara en önemlisi de nefsimize yenilmeden çalışacağız. Çünkü Bizler iyi biliyoruz ki ilçemizi 2023 vizyonuna ancak AK belediyecilikle taşıyabiliriz.Sevgili kardeşlerim…
Bugün talip olduğumuzu sizlerin huzurunda beyan ettiğimiz bu kutlu görev,şahsıma tevdi edildiğinde,Etiket için değil memleketimize katma değer sağlayacak her biri konusunda uzman güzel bir meclis profili çizeceğiz. Bolvadin kadim bir şehir olmasının yanında çok kıymetli insan stoğuna sahip bir ilçedir. Bu kapsamda gerek bürokraside gerekse iş dünyasında bir çok başarıya imza atmış bu kadim kente gönül borcu vefa borcu olan onlarca hemşerimiz var. Bu kardeşlerimiz ağabeylerimiz uzman oldukları alanlarla ilgili ilçemize sunacakları katma değer ile bu vefa borcunu ödeme arzusundalar. Sosyal medyada Aday adaylığımı ilan ettiğim dakikadan itibaren bu hemşerilerimizin birçoğu bizimle iletişime geçip memleketimizde birlikte oluşturabileceğimiz sinerjiden dolayı duydukları heyecanı paylaştılar.
Partimizin kurulduğu 2001 yılından bu yana neferi olduğum bu kutlu davada Rabbim bana Bolvadin gibi kadim bir şehirde, doğup büyüdüğüm, doyduğum, ekmeğimi kazandığım memleketimde, Ak Parti ilçe başkanlığı gibi kutsal bir görevi nasip etti.2014 ve 2017 yılları arasında icra etmiş olduğum ilçe başkanlığı dönemimde memleketimizdeki birçok yatırıma Milletvekillerimizle il başkanlığımızla bürokrasi ile uyum içerisinde çalışarak vesile olduk. Bolvadinimize 1600 kişi kapasiteli cezaevi kazandırdık, inşaatı önümüzdeki yıl tamamlanacak olan cezaevi faaliyete geçtiğinde ilçemiz için adeta bir bacasız fabrika olacak. Eski devlet hastanemizin bulunduğu alana Selçuklu mimarisinde bir adliye sarayı inşa ediyoruz. Yeni emniyet müdürlüğü binamız faaliyete geçti. Milli eğitim bakanlığı kapsamında Bolvadin´imizi yapamaz dedikleri Zorunlu eğitim bölgesine aldırdık. Bu sayede ilçemizin branş öğretmeni eksiği büyük ölçüde tamamlandı. Bir yandan eğitim kalitesi artarken, bir yandan da ilçemize atanan öğretmenlerimiz ekonomimizi canlandırdı.
Bizim bir idealimiz var. Belediyecilik anlayışımızda Bolvadin´de yeni doğmuş bir bebeğin de 90 yaşına gelmiş bir hemşerimizin de hayatını kolaylaştıracak yaşam konforunu arttıracak toplumun 7 den 70 e her kesimini ilgilendiren detaylı projelerimiz var, bu hedefimize hepinizi ortak etmeye davet ediyoruz. Adaylık sürecinde tüm detaylarını sizlerle paylaşacağımız bu projelerimiz için şimdilik sadece şunu söyleyebilirim ki,asli görevlerimizin dışında gönül belediyeciliğini inşa edeceğiz.Bir yandan kadim kentimizi modernize ederken biryandan da nesillerimizi imar edeceğiz.İnşallah bizim dönemimizde hiç kimse Bolvadin´de çalıştığı halde il merkezinde oturma ihtiyacı hissetmeyecek. Bolvadin´de çocuklar sevinecek, gençler sevinecek, öğrenciler sevinecek, ev hanımları, çalışan anneler, esnaf, sanayici, çiftci sevinecek, kısacası BOLVADİN SEVİNECEK BOLVADİN GELİŞECEK.
Değerli hemşerilerim, ilçemiz adına adeta altın bir dönemin içerisindeyiz, bugün belki de Cumhuriyet tarihinde ilk kez, aynı anda görevde bulunan Bolvadinli iki bakan yardımcısına sahibiz. İlçe teşkilatımız, il teşkilatımız, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ile bir arada omuz omuza ilçemizin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeliyiz. Uyum içerisinde hizmet üretmeliyiz. Kaybedecek zamanımız yok” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: PARTİ ADAY ADAYINI AÇIKLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İLK ADAY BELLİ OLDU
İLK ADAY BELLİ OLDU
Bolvadin´de yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte siyasi kulislere hareketlilik geldi.
SEÇİM BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN
SEÇİM BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN
Bilindiği gibi erken genel seçimlere iki haftadan da az bir süre kaldı
MEHMET TAYTAK, SIKMADIK EL BIRAKMIYOR
MEHMET TAYTAK, SIKMADIK EL BIRAKMIYOR
MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Mehmet Taytak gece gündüz demeden Afyonkarahisar´ı adım adım dolaşmaya devam ediyor.
TAYTAK Afyon´un Her Köşesinde
TAYTAK Afyon´un Her Köşesinde
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar 1. sıra adayı Mehmet Taytak seçim sürecinin başlamasıyla birlikte köşe bucak geziyor.
AKP´DEN VEFA YEMEĞİ
AKP´DEN VEFA YEMEĞİ
Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Cumartesi akşamı verilen Vefa Yemeğine yoğun katılım oldu.
HASTANE SÖZÜ  YARIDA KALDI
HASTANE SÖZÜ YARIDA KALDI
Geçen seçimlerde Bolvadin´e bölgesel Hastane sözü veren, hatta bunun için bütçeden ödenek ayrıldığını söyleyen AKP Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal listeye giremedi.
AKP BOLVADİN´İ ÜZDÜ
AKP BOLVADİN´İ ÜZDÜ
Adalet ve Kalkınma Partisinin milletvekili aday listesi ilçemizde hayal kırıklığına sebep oldu.
İYİ PARTİ AKCAN´LA  YOLA CIKTI
İYİ PARTİ AKCAN´LA YOLA CIKTI
Liderliğini Meral Akşener´in yaptığı İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekilliği sıralamasında, hemşerimiz eski bakan Abdülkadir Akcan´ı 2. Sıradan aday gösterdi.
KANTAR, SAADET PARTİSİNDEN 3. SIRADA
KANTAR, SAADET PARTİSİNDEN 3. SIRADA
KANTAR, SAADET PARTİSİNDEN 3. SIRADA
ÇEVRE YOLU ÖDENEĞE Mİ TAKILDI
ÇEVRE YOLU ÖDENEĞE Mİ TAKILDI
mirdağ- Çay arasında geçtiğimiz yıllarda başlatılan ve Bolvadin´den geçen duble yolda yaşanan gelişmeler vatandaşlarımızda soru işareti uyandırdı
HABERİMİZE VATANDAŞLAN SAHİP ÇIKTI
HABERİMİZE VATANDAŞLAN SAHİP ÇIKTI
Gazetemizde yayınlanan “Bunları mutlaka sormalıyız” başlıklı haberimize vatandaşlarımızdan büyük destek eldi.
BUNLARI MUTLAKA SORMALIYIZ???
BUNLARI MUTLAKA SORMALIYIZ???
24 Haziran´da yapılacak seçimler öncesi partilerde ve adaylarda heyecan gittikçe artıyor.
ORTALIK TOZ DUMAN
ORTALIK TOZ DUMAN
Siyaset kazanı müthiş bir şekilde kaynamaya başladı.
HANGİSİ ÖN  PLANA ÇIKACAK
HANGİSİ ÖN PLANA ÇIKACAK
Aday adaylığı müracaatlarının başlamasıyla birlikte AKP´de Bolvadinli 4 kişinin müracaat etmesi hangisinin şanslı olacağı sorusunu gündeme getirdi.
AVUKAT SEZEN İL BAŞKANI OLDU
AVUKAT SEZEN İL BAŞKANI OLDU
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven´in Milletvekili Aday adayı olmak için İl Başkanlığı görevinden istifa etmesi sonrası AK Parti İl Başkanlığına Hüseyin Sezen getirildi.
İLAÇ YAN SANAYİNİN TAM ZAMANI
İLAÇ YAN SANAYİNİN TAM ZAMANI
Geçtiğimiz yıl AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya tarafından müjdelenen İlaç yan sanayi beklentisi Bolvadin´de devam ediyor.
LİDERİN SAĞ KOLU MYK´DA
LİDERİN SAĞ KOLU MYK´DA
Gectiğimiz hafta yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 12. Genel Kurulu sonrasında belirlenen Merkez Yürütme Kurulunda milletvekilimiz Mehmet Parsak´ın da yer alması ülkücü camia tarafından sevinçle karşılandı.
MİLLİ SERVET ÇÜRÜMEYE Mİ  TERKEDİLDİ?�
MİLLİ SERVET ÇÜRÜMEYE Mİ TERKEDİLDİ?
Bolvadin´in en güzel yerlerinden birinde bulunan eski Toprak Mahsülleri Ofisinin bulunduğu arazinin atıl durumu vatandaşların tepkisine neden oluyor.
SİZE DE, BİZE DE YETER  GERGİNLİĞE GEREK YOK!
SİZE DE, BİZE DE YETER GERGİNLİĞE GEREK YOK!
Çay Belediyesinin açıkladığı 25 MW´lık Biokütle Enerji Santrali çalışmasından sonra Bolvadin Belediyesinin de gündeme getirdiği 12 MW´lık Biokütle Enerji Santrali için çalışmalar başlattığı haberi Bolvadin´de sevinçle karşılandı.
TRİBÜNDE BEKLENEN HABER GELDİ!
TRİBÜNDE BEKLENEN HABER GELDİ!
Gazetemizin sık sık gündeme getirmesiyle İl Genel Meclis Üyelerinin girişimleriyle plana alınan Şehir Stadyumu tribünün ihalesi geçtiğimiz hafta yapıldı.
SEZEN´E İL YÖNETİMİNDE ÖNEMLİ GÖREV
SEZEN´E İL YÖNETİMİNDE ÖNEMLİ GÖREV
Geçtiğimiz hafta yapılan AKP İl Kongresi sonucu yönetime giren iki hemşerimizden birisi olan Avukat Hüseyin Sezen yapılan görev bölümü sonucunda etkili bir konuma yükseldi.
PTT´de MÜTHİŞ SIKINTI
PTT´de MÜTHİŞ SIKINTI
Bolvadin PTT Şubesinde yaşanan personel sıkıntısı vatandaşlara “illallah” dedirtiyor.
TRİBÜN 27´SİNDE  İHALE OLACAK!
TRİBÜN 27´SİNDE İHALE OLACAK!
Gazetemizin defalarca gündeme getirmesi sonucunda yapımı için girişimlerin başladığı şehir stadyumundaki tribünün 27 Şubat´ta ihale edileceği öğrenildi.
AKP´DE 4 BOLVADİNLİYE GÖREV
AKP´DE 4 BOLVADİNLİYE GÖREV
AKP Afyonkarahisar İl Kongresi cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla gerçekleşti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Afyon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:07 13:10 15:37 17:55 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Biyografi
Tüm Biyografiler