AK PARTİ İLK ADAY ADAYINI AÇIKLADI
SEVİM: BOLVADİN SEVİNECEK, BOLVADİN GELİŞECEK
Tarih: 12.11.2018 21:09:37/ 763okunma / 0yorum

Adalet ve Kalkınma Partisi Bolvadin ilçe teşkilatında düzenlenen proğramla eski ilçe başkanı Halil İbrahim Sevim 2019´da yapılacak mahalli seçimlerde Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.
Parti binasında yapılan proğramla müracaatını yapan Sevim, bir basın bülteni yayınlayarak proğramını ve seçimle ilgili görüşlerini açıkladı. 

SEVİM: BOLVADİN SEVİNECEK, BOLVADİN GELİŞECEK
Bolvadin Belediye Başkan Aday Adayı Halil İbrahim Sevim yaptığı basın açıklamasında :”31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Bolvadin Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatım ve basın açıklamama ilgi gösterip geldiğiniz için şahsım ve ekip arkadaşlarım adına teşekkür eder, saygıları sunarım.
Öncelikle Bolvadin tarihinde, ilçemiz için gecesini gündüzüne katarak hizmet etmiş tüm Belediye Başkanlarını şükran ve minnetle anıyorum, ahirete göç etmiş olanları rahmetle yâd ediyorum. Elim bir trafik kazasında rahmeti rahmana uğurladığımız Musa Emek ve Satılmış Atmaca ağabeylerime yüce Allah´tan rahmet diliyorum.Dün akşam saatlerinde Hakkari Şemdinli´de topçu bataryasında elim bir kaza sonucunda şehit olan kardeşlerimize Allah´tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum….Kıymetli Bolvadinliler…Ak dava bir gönül hareketidir,Türkiye siyasetinde ismiyle müsemma, yani isminin anlamıyla siyaset yapmayı başaran tek siyasi hareketin mensubu olmaktan dolayı gurur ve şeref duyuyorum. Cumhuriyet tarihinde 79 yılda yapılamayanları, bu milletten esirgenen yaklaşımları, yatırımları 16 yıla sığdırmış bir gönül hareketinden, bir davadan bahsediyoruz. Tarihin ender kaydettiği bu başarının sırrı, bu hareketin kalbi, samimi olması ve hak ekseninde bulunmasıdır. Ak Parti´nin davası Türkiye davasıdır, Ak Parti´nin davası Afyonkarahisar davasıdır Ak Parti´nin davası Müslümana´nın Kalenin Bekirağa´nın Konağın, Kaymazın, Hisarın, İmaretin, Erkmen´in, Cirit´in, Ağılönü´nün davasıdır, BOLVADİNİN DAVASIDIR.
Türk siyasi hareketinde yerel yönetim anlayışını tahlil ettiğimizde 1994 yılı bir mihenk taşıdır. Bu süreç âdeta bir devri kapatmış yeni bir devri açmıştır. Davamızın temellerini atan genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ,o dönem ekonomik ve icra anlamında adeta bir bataklığı andıran İstanbul´un cehresini değiştirmiş, dünyada parmakla gösterilen bir metropol haline getirmiştir. Yerel yönetimler ve belediyecilik kavramları bu tarihten sonra adeta Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği adlı bir terim kazanmıştır. Ülkemizin tamamında Ak belediyeler şehirlerimizin çehresini değiştirmiştir…Kıymetli kardeşlerim…Ak parti olarak kuruluşumuzdan bu yana toplam 3 yerel seçim tecrübesi edindik 2004 ve 2014 yerel seçimlerinde kadim kentimiz tercihini Ak Belediyecilikten yana kullandı. Ak Belediyeciliğin kadim kentimizde ne anlam ifade ettiği hepimizin malumu. Bu davada görev tevdi edilen tüm dava arkadaşlarım layık görülen görevleri emanet bilir.Bu teşkilat kardeşlik, fedakârlık ve özveri ile kavrulmuştur. Bizler yola çıktığımız ilk günden bugüne dostluğu ve kardeşliği büyüttük. Bu teşkilattan hiçbir fitneci güruha ekmek çıkmadı çıkmayacakta Allah´ın izni ile. Ak Parti milletin partisidir, bu hak davanın gerçek sahibi millettir.Bizler,bulunduğumuz görev ve vazifelerin birer emanetçisiyiz. Ak Parti siyasi hareketinde her vazife olduğu gibi Belediye Başkanlığı da bir bayrak yarışından ibarettir. Bugün bulunduğumuz noktada genel merkezimiz mevcut Belediye Başkanımızla devam etme kararı alabilir ya da kadim kentimizde yapmış olduğu araştırmalar neticesinde bir kan değişimine ihtiyaç duyabilir. Bizler,bu bayrağı daha ileriye taşıyacağımıza yürekten inandığımız için bu kan değişimine talibiz. Şunun altını bilhassa çizmek istiyorum, bizler rakip değil, refikiz.Birbirimize rekabet değil ancak refakat ederiz.Ak Partinin tek rakibi yine Ak Partidir.Genel merkezimiz Bolvadin´imizde partimizden belediye başkanı adayı olarak her kime karar verirse versin bizler bu davanın birer neferi olarak gecemizi gündüzümüze katacağız. Çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmayacağız. Kişisel egolara siyasi hırslara en önemlisi de nefsimize yenilmeden çalışacağız. Çünkü Bizler iyi biliyoruz ki ilçemizi 2023 vizyonuna ancak AK belediyecilikle taşıyabiliriz.Sevgili kardeşlerim…
Bugün talip olduğumuzu sizlerin huzurunda beyan ettiğimiz bu kutlu görev,şahsıma tevdi edildiğinde,Etiket için değil memleketimize katma değer sağlayacak her biri konusunda uzman güzel bir meclis profili çizeceğiz. Bolvadin kadim bir şehir olmasının yanında çok kıymetli insan stoğuna sahip bir ilçedir. Bu kapsamda gerek bürokraside gerekse iş dünyasında bir çok başarıya imza atmış bu kadim kente gönül borcu vefa borcu olan onlarca hemşerimiz var. Bu kardeşlerimiz ağabeylerimiz uzman oldukları alanlarla ilgili ilçemize sunacakları katma değer ile bu vefa borcunu ödeme arzusundalar. Sosyal medyada Aday adaylığımı ilan ettiğim dakikadan itibaren bu hemşerilerimizin birçoğu bizimle iletişime geçip memleketimizde birlikte oluşturabileceğimiz sinerjiden dolayı duydukları heyecanı paylaştılar.
Partimizin kurulduğu 2001 yılından bu yana neferi olduğum bu kutlu davada Rabbim bana Bolvadin gibi kadim bir şehirde, doğup büyüdüğüm, doyduğum, ekmeğimi kazandığım memleketimde, Ak Parti ilçe başkanlığı gibi kutsal bir görevi nasip etti.2014 ve 2017 yılları arasında icra etmiş olduğum ilçe başkanlığı dönemimde memleketimizdeki birçok yatırıma Milletvekillerimizle il başkanlığımızla bürokrasi ile uyum içerisinde çalışarak vesile olduk. Bolvadinimize 1600 kişi kapasiteli cezaevi kazandırdık, inşaatı önümüzdeki yıl tamamlanacak olan cezaevi faaliyete geçtiğinde ilçemiz için adeta bir bacasız fabrika olacak. Eski devlet hastanemizin bulunduğu alana Selçuklu mimarisinde bir adliye sarayı inşa ediyoruz. Yeni emniyet müdürlüğü binamız faaliyete geçti. Milli eğitim bakanlığı kapsamında Bolvadin´imizi yapamaz dedikleri Zorunlu eğitim bölgesine aldırdık. Bu sayede ilçemizin branş öğretmeni eksiği büyük ölçüde tamamlandı. Bir yandan eğitim kalitesi artarken, bir yandan da ilçemize atanan öğretmenlerimiz ekonomimizi canlandırdı.
Bizim bir idealimiz var. Belediyecilik anlayışımızda Bolvadin´de yeni doğmuş bir bebeğin de 90 yaşına gelmiş bir hemşerimizin de hayatını kolaylaştıracak yaşam konforunu arttıracak toplumun 7 den 70 e her kesimini ilgilendiren detaylı projelerimiz var, bu hedefimize hepinizi ortak etmeye davet ediyoruz. Adaylık sürecinde tüm detaylarını sizlerle paylaşacağımız bu projelerimiz için şimdilik sadece şunu söyleyebilirim ki,asli görevlerimizin dışında gönül belediyeciliğini inşa edeceğiz.Bir yandan kadim kentimizi modernize ederken biryandan da nesillerimizi imar edeceğiz.İnşallah bizim dönemimizde hiç kimse Bolvadin´de çalıştığı halde il merkezinde oturma ihtiyacı hissetmeyecek. Bolvadin´de çocuklar sevinecek, gençler sevinecek, öğrenciler sevinecek, ev hanımları, çalışan anneler, esnaf, sanayici, çiftci sevinecek, kısacası BOLVADİN SEVİNECEK BOLVADİN GELİŞECEK.
Değerli hemşerilerim, ilçemiz adına adeta altın bir dönemin içerisindeyiz, bugün belki de Cumhuriyet tarihinde ilk kez, aynı anda görevde bulunan Bolvadinli iki bakan yardımcısına sahibiz. İlçe teşkilatımız, il teşkilatımız, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ile bir arada omuz omuza ilçemizin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeliyiz. Uyum içerisinde hizmet üretmeliyiz. Kaybedecek zamanımız yok” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: PARTİ ADAY ADAYINI AÇIKLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
M.H.P SEÇİM  BÜROSU AÇILDI
M.H.P SEÇİM BÜROSU AÇILDI
Milliyetçi Hareket Partisi yerel seçim çalışmalarına olanca hızıyla devam ediyor.
TAYTAK; ALKALOİD FABRİKASI ESKİ  PAZAR PAYINA ULAŞMASI GEREK
TAYTAK; ALKALOİD FABRİKASI ESKİ PAZAR PAYINA ULAŞMASI GEREK
aytak, “Afyon Bolvadin ilçesinde bulunan Afyon Alkaloid Fabrikası 25 bin ton çözülmemiş ve çizilmemiş haşhaş kapsülü kapasitesine sahiptir.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AFYONKARAHİSAR´DA KONUŞTU
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AFYONKARAHİSAR´DA KONUŞTU
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar´da toplu açılış töreninde konuştu.
ADAYLAR SAHAYA İNDİ,SİYASET KIZIŞTI!
ADAYLAR SAHAYA İNDİ,SİYASET KIZIŞTI!
31 Mart Mahalli Seçimleri yaklaştıkça siyasette hareketlilik artıyor.
50.YILIN KUTLU OLSUN M.H.P
50.YILIN KUTLU OLSUN M.H.P
Milliyetçi Hareket Partisinin kuruluşunun 50. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
BOLVADİN İLAÇ FABRİKASINI BEKLİYOR
BOLVADİN İLAÇ FABRİKASINI BEKLİYOR
Geçtiğimiz yıllarda ilk kez dillendirilen ve birkaç ay önce tekrar gündeme gelen İlaç Fabrikası konusunda herhangi bir gelişme yaşanmıyor olması ilçede umutların kırılmasına neden oluyor.
ADAYLAR GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR
ADAYLAR GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR
Seçim startını Ağılönü Düğün Salonundan veren Bağımsız Aday Fatih Kayacan kampanyasını mahalle mahalle gezerek yürütüyor.
ADAYLARDAN PROJELER BEKLENİYOR
ADAYLARDAN PROJELER BEKLENİYOR
31 Mart mahalli seçimlere yaklaşık 10 hafta kala adaylar çalışmalarına devam ederken, bugüne kadar herhangi bir seçim beyannamesinin yayınlanmaması da ayrı bir soru işareti olarak vatandaşların gündeminde.
M.H.P “SEÇİM İRTİBAT  BÜROSU” AÇTI
M.H.P “SEÇİM İRTİBAT BÜROSU” AÇTI
Milliyetçi Hareket Partisi Bolvadin Belediye Başkan Adayı Selahattin Kelekçi bir yandan sahada çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan da bu çalışmaları koordine edeceği irtibat bürosunu faaliyete geçirdi.
AK PARTİ HALİL İBRAHİM  SEVİM´LE SEÇİME GİRİYOR
AK PARTİ HALİL İBRAHİM SEVİM´LE SEÇİME GİRİYOR
Bolvadin´de uzun süredir gündem oluşturan Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan adaylığı nihayet sonuçlandı.
DİĞER PARTİLERDEN SES YOK!
DİĞER PARTİLERDEN SES YOK!
31 Mart 2019 da gerçekleştirilecek olan mahalli seçimler için ilçemizdeki 2 büyük parti adaylarını açıklarken, diğer partilerden ses çıkmıyor.
KAYACAN TEKRAR ADAY
KAYACAN TEKRAR ADAY
Fatih Kayacan´dan önemli açıklamalar
Ak Parti Adayı Halil İbrahim Sevim Oldu
Ak Parti Adayı Halil İbrahim Sevim Oldu
Belediye Başlan Adayları Açıklandı
MHP´DEN GAZETEMİZE ZİYARET
MHP´DEN GAZETEMİZE ZİYARET
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak gazetemizi ziyaret etti.
DÖNÜP BAKAN BİLE YOK!
DÖNÜP BAKAN BİLE YOK!
Bolvadin´in en büyük umutlarından birisi olan Organize Sanayi Bölgesine 16 yıldır dönüp bakan yok.
MİLLET İTTİFAKINDAN SES YOK
MİLLET İTTİFAKINDAN SES YOK
Cumhur ittifakının iki kanadında bulunan MHP adayını açıklarken, diğer orak AKP´nin de birkaç gün içerisinde adayını belirlemesi bekleniyor.
BEKLEYİŞ DEVAM EDİYOR
BEKLEYİŞ DEVAM EDİYOR
31 Mart Mahalli seçimlerinde geri sayım devam ederken, Adalet ve Kalkınma Partisinin Belediye Başkan adayının henüz kesinleşmemesi heyecanı artırıyor.
İLK ADAY BELLİ OLDU
İLK ADAY BELLİ OLDU
Bolvadin´de yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte siyasi kulislere hareketlilik geldi.
SEÇİM BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN
SEÇİM BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN
Bilindiği gibi erken genel seçimlere iki haftadan da az bir süre kaldı
MEHMET TAYTAK, SIKMADIK EL BIRAKMIYOR
MEHMET TAYTAK, SIKMADIK EL BIRAKMIYOR
MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Mehmet Taytak gece gündüz demeden Afyonkarahisar´ı adım adım dolaşmaya devam ediyor.
TAYTAK Afyon´un Her Köşesinde
TAYTAK Afyon´un Her Köşesinde
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar 1. sıra adayı Mehmet Taytak seçim sürecinin başlamasıyla birlikte köşe bucak geziyor.
AKP´DEN VEFA YEMEĞİ
AKP´DEN VEFA YEMEĞİ
Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Cumartesi akşamı verilen Vefa Yemeğine yoğun katılım oldu.
HASTANE SÖZÜ  YARIDA KALDI
HASTANE SÖZÜ YARIDA KALDI
Geçen seçimlerde Bolvadin´e bölgesel Hastane sözü veren, hatta bunun için bütçeden ödenek ayrıldığını söyleyen AKP Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal listeye giremedi.
AKP BOLVADİN´İ ÜZDÜ
AKP BOLVADİN´İ ÜZDÜ
Adalet ve Kalkınma Partisinin milletvekili aday listesi ilçemizde hayal kırıklığına sebep oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Afyon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:07 13:10 15:37 17:55 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Biyografi
Tüm Biyografiler